Kynžvartská Pascalina 2019

V letošním roce se uskuteční VII. ročník série turnajů za bezkonkurenčně nejlevnější Green Fee. V rámci této série se odehrají kvalifikační turnaje po té dvoukolové Masters. Hráči budou hodnoceni pomocí bodování (viz. níže) z nějž vznikne tzv. “Money List”.

Závazné propozice:

Kategorie:

Kategorie Pánská odpaliště Dámská odpaliště Handicap Hrací systém
Mistrovská Žlutá Modrá PRO – 9,9 Na rány
Sportovní Žlutá Červená 10,0 – 20,0 Stableford
Rekreační Žlutá Červená 20,1 – 36 Stableford
Začátečnická Modrá Červená 37 – 54 Stableford

Podmínky soutěže:

Pravidla:

Hra se řídí Pravidly golfu podle R&A of St. Andrews, soutěžním řádem České golfové federace (dále jen “ČGF”), místními pravidly hřiště a místními pravidly.

Elektronická zařízení:

Mobilní telefony, sluchátka, pagery a jiná podobná zařízení nesmějí být během hry používány. Měřiče vzdálenosti jsou povoleny, nicméně smějí být vybaveny pouze technikou měření vzdálenosti. Porušením tohoto pravidla je hráč s okamžitou platností diskvalifikován z turnaje.

Poplatky:

Green Fee: 700,- Kč

Startovné: 300,- Kč

Členové Golf Clubu Kynžvart s řádným členstvím platí pouze startovné. Ceny jsou konečné a nelze uplatnit vouchery či jiné slevy.

Žebříček:

V rámci vyrovnanosti a spravedlnosti bodování celkového žebříčku se oproti bývalým sezonám mění systém bodování. Každý hráč, který se umístí na bodovaných příčkách, si do žebříčku zapíše počet stablefordových bodů, které v daném kvalifikačním turnaji uhrál. V každém turnaji si body do celkového žebříčku připíše 50% hráčů v dané kategorii, maximálně však hráč na 5. místě. Tj. při účasti 4 hráčů v kategorii bodují hráči na 1. a 2. místě. Při účasti 9 hráčů bodují hráči na 1. až 5. místě. Navíc hráči na “medailových” pozicích získají ke svému bodovému zisku malý bonus: 1. místo +5 bodů, 2. místo +3 body, 3. místo +2 body.

Každému hráči se z 15 kvalifikačních turnajů započítá 10 nejlepších výsledků do finálního žebříčku.

Vložené soutěže a turnaje:

V rámci Kynžvartské Pascaliny budou během kvalifikačních turnajů probíhat doprovodné soutěže:

Nejpřesnější hráč:

Během předem stanovených turnajů budou pořádány soutěže o nejpřesnějšího hráče. S variací vložených soutěží “Nearest to the pin” a “Nearest to the pin druhou ranou” bude po celou dobu kvalifikačních turnajů veden vedlejší žebříček tzv. “přesných” hráčů dle následujícího bodování na každé z jamek, která bude touto vloženou soutěží hodnocena

  1. místo: 5 bodů
  2. místo: 3 body
  3. místo: 2 body

Ranař sezony:

Během předem stanovených turnajů budou pořádány soutěže o nejdelšího hráče pomocí vložené soutěže “Longest drive”. Během celé soutěže bude veden postranní žebříček nejdelších hráčů a hráček Golf Clubu Kynžvart.

  1. místo: 5 bodů
  2. místo: 3 body
  3. místo: 2 body

Ceny: