Krásný článek na velmi navštěvovaném a oblíbeném portále napsal pan Dr.Obst, který je šéfredaktorem „REISENUNDGOLFEN.DE“. Hru si u nás užil, byl nadšen z kvality hřiště a pohostinnosti celého týmu našeho klubu. Abychom Vám jeho zážitek přiblížili, dovolili jsme si článek přeložit

Golf v Metternichově Zámeckém parku

Když rod Metternichů získal renesanční pevnost a zámek v Čechách v Lázních Kynžvart a založil zámecký park, který používali až do konce druhé světové války, nemohli tušit, že za několik let se parkem budou prohánět golfisté.

Golfové hřiště v Kynžvartu je jenom 20 kilometrů od Chebu a 25 kilometrů od hranic s Bavorskem. Je součástí bavorsko-českého území se sedmi top hřišti v maximální dojezdové vzdálenosti 45 minut. Lázně Kynžvart jsou známé díky uhličitým a železitým pitným pramenům a koupelím. Možná by hráči měli tyto prameny popíjet před hrou. Pomáhají s revma a nervovými onemocněními. Silnou vůli a koncentraci budou hráči potřebovat na mnoha jamkách tohoto jedinečného hřiště (Muži: 5.865 metrů, CR 71,9, Slope 145, Dámy: 4.996 metrů, CR 72,8, Slope 137).

Hned na první jamce mohou pánové narazit na výzvu vodní překážky s hustě zarostlým břehem. Již na druhé jamce se můžeme setkat se zvláštností pramenů v okolí Kynžvartu. Paralelní potok po pravé straně fairwaye se barví do červené díky obsaženému železu. Krásnou scenérii vytváří potok zvláště teď na podzim, kdy se kromě potoku mění barvy i okolních stromů. 5. jamka nabízí fantastický výhled na obrovský bílý kámen z křemenných krystalů, které se běžně používají ve sklářském a porcelánovém průmyslu. Každá jamka na tomto hřišti, které bylo otevřeno v roce 2009, má své vlastní jméno. Historii míst před vznikem hřiště si lze přečíst na internetových stránkách klubu. Této možnosti by hráči neznalí hřiště měli využít, nedozví se jen o historii a příbězích z regionu, ale je to i dobrý studijní materiál k taktické hře na hřišti. Například jamka č. 6 je pojmenována „Větrná“, protože vítr tu fouká téměř vždy stejným směrem. Dozvíte se, že u 8. jamky procházíte kolem lavičky, na které sedával při svých návštěvách kraje Johann Wolfgang von Goethe. Na jelení jamce (12. jamka) budete čelit 529 metrů dlouhému 5 paru – nejtěžší jamce na hřišti. Další výzvou je Jezerní (14.) jamka. Dlouhý 3 par z kopce, který je vpředu střežen vodou, vpravo bunkrem a vzadu strmým výstupem do hájku.

Ze dvou posledních jamek se hráčům naskytne nádherný pohled přímo na renesanční kynžvartský zámek, kde už kníže Metternich, průkopník malé „Schengenské dohody“ bavil cara Alexandra. Závěrečná jamka v sobě spojuje mnoho z toho, co je typické pro toto hřiště. Odpal přes rybník, romantický rybářský ostrůvek s chatkou, les po jedné straně fairwaye a green situovaný před vstupem do zámku tvoří tuto jamku nezapomenutelnou.

Hřiště jde zhodnotit jako velice dobře udržované, s možností mobilních toalet na několika místech a občerstvení v altánech přímo na hřišti. Místo není sice levné 1.390,- Kč od pondělí do čtvrtka a 1.790,- Kč od pátku do neděle a svátcích. Ale hráči do 18 let platí v týdnu, dámy každé pondělí a hráči nad 60 let každé pondělí a úterý jen 830,- Kč. Vozík za 800,- Kč je mým doporučením, jelikož hřiště je velmi rozlehlé s několika stoupáním a klesáním. Gastronomie ve zcela nové klubovně ve futuristickém designu má trochu ztížené podmínky, protože se bohužel nenachází přímo u posledního greenu.

 

Originální text v němčině naleznete na níže uvedeném odkazu:

http://www.reisenundgolfen.de/index.php?set=details&id=1610&cat=golf#3